В Івано-Франківську тисячі медиків і профспілок вийшли на акцію проти бідності (фото)

Сьогодні, 9 жовтня, в Івано-Франківську тисячі членів профспілок прийшли пікетувати обласну державну адміністрацію.

Зокрема, медики вимагають збільшити фінансування медичної галузі загалом, передбачити у бюджеті на 2019 рік не менше 5 відсотків витрат на медицину та погасити багатомільйонну заборгованість по зарплатах. Остання вимога адресована і обласній владі також.

“Зараз проходить бюджетний процес. Ми подавали уряду свої пропозиції, але їх всі повністю проігнорували – з нами навіть не зустрілись. Тож медики вийшли на протест. Вимагаємо адекватних зарплат і фінансування галузі, протестуємо проти “зрівнялівки” – лікарі іноді мають меншу зарплату, ніж молодший персонал, це неприпустимо”, – розповів Ігор Басюк, голова ради профспілок Івано-Франківської області.

На пікет вийшли і інші бюджетники – освітяни, аграрії та працівники культури. Вони також вимагають підняття зарплати і виплати заборгованостей по заробітній платі.

Повідомляє Галицький Кореспондент

Вимоги протестувальників підтримав і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, назвавши ситуацію з виплатою зарплат медикам і вчителям неприпустимою та загрозливою.

Акція стала всеукраїнською, пройшовши сьогодні ще в кількох обласних центрах. А 17 жовтня протестувальники прийдуть до будівлі уряду.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *