Перемога соціал-демократів у Німеччині: Ангела Меркель пішла на створення великої коаліції з Мартіном Шульцем

У Німеччині партія Християнського-демократичний союз на чолі з Ангелою Меркель погодилися на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією Німеччини. Як заявив лідер землі Шлезвіг-Гольштейн Даніел Гюнтер, ХДС прагне покласти край політичній кризі в Німеччині, повідомляє DW.

«Ми маємо твердий намір утворити дієздатний уряд. На наше тверде переконання, це не уряд меншості, а союз, який базується на парламентській більшості. Це велика коаліція», — наголосив Гюнтер.

За його словами, лише якщо перемовини з соціал-демократами проваляться, потрібно буде обмірковувати подальші варіанти розвитку подій.

Лідер соціал-демократів Мартін Шульц раніше заявляв, що його партія не увійде у велику коаліцію із ХДС і його союзниками з ХСС, але потім все ж переглянув свою позицію.

У свою чергу Меркель заявила, що не підтримує ініціативу проведення нових парламентських виборів у країні.

19 листопада у Німеччині провалилися переговори щодо формування правлячої коаліції після того, як їх залишила Вільна демократична партія. За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений почати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених.

Переговори тривали чотири тижні та їх учасникам не вдалося досягти домовленостей з низки ключових питань, зокрема, з теми міграції та захисту навколишнього середовища.

У разі з подальшим зволіканням формування коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.

Нагадаємо, що в Україні соціал-демократичний рух набирає нових обертів, зокрема щодо інтеграції з Європейськими партнерами.

7 листопада 2017 року, в столітню річницю Жовтневого перевороту, в столиці Європейського союзу – Брюсселі, пройшов знаковий захід: Міжнародна конференція високого рівня “СКУ в 50 років і далі: європейський і євроатлантичний форум”

У конференції взяли участь політики, державні діячі, вчені та представники громадянського суспільства з держав, членів ЄС і НАТО, та України. Зокрема: Президент Світового Конгресу Українців паном Євген Чолій, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе , голова Соціал Демократичної партії — Олександр Сугоняко.

Соціал-демократична партія Німеччини (Sozialdemokratische Partei Deutschlands — СДП) — найстаріша політична партія Німеччини. Поряд з блоком ХДС-ХСС є однією з двох набільш масових і впливових («народних») партій в новітній історії Німеччині.

Після поразки у виборах 2009 року знаходилася в опозиції. Після виборів 2013 р. увійшла до «великої коаліції», що була створена 15 грудня 2013 р. Партія входить до урядів семи Федеральних земель, у п’яти з них главою уряду є представник СДП. СДП входить до складу Партії європейських соціалістів та соціалістичного інтернаціоналу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *